Czujnik ruchu ZAMEL w połączeniu ze sterownikiem SUPLI – sprawdź ich funkcje i komfort, jaki dają

Systemy domu inteligentnego mają za zadanie ułatwić nam codzienną obsługę urządzeń oraz obniżyć koszty użytkowania domu. Smart dom pozwala zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem, drzwiami czy roletami okiennymi. Całość, zintegrowana, bardzo odciąży nas od konieczności codziennego użytkowania włączników, przełączników czy otwierania bramy wjazdowej. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele minut dziennie zajmują nas takie czynności i ile zyskujemy, wprowadzając do domu inteligentne systemy.

Co składa się na dom inteligentny?

Pojęcie smart domu czy domu inteligentnego nie ma sprecyzowanej definicji. Nazywa się tak połączone systemy, którymi zarządzamy zdalnie za pomocą aplikacji lub pilotów, a służące jak największemu zautomatyzowaniu domu. Nie ma to nic wspólnego z naszpikowaniem budynku zaawansowaną elektroniką czy futurystycznymi gadżetami. Inteligentny dom zawiera w sobie dobrze znane nam urządzenia, których pracę jesteśmy w stanie kontrolować w taki sposób, by jak najmniej nas absorbowały obsługą, dając w zamian możliwie najwięcej komfortu z ich użytkowania. Najczęściej są to systemy sterujące oświetleniem, ogrzewaniem i roletami okiennymi. Dla domów jednorodzinnych ważnym elementem zarządzania jest automatyczna brama wjazdowa. Jaki wpływ mają na nasze życie zaawansowane systemy, możemy przeczytać w artykule: „Czujniki ruchu w inteligentnym domu – zobacz, co potrafią nowoczesne systemy”. Pełnię zalet inteligentnych instalacji wykorzystamy po ich integracji. Doskonałym tego przykładem jest współpraca czujników ruchu z urządzeniami sterującymi sprzętami AGD, RTV, drzwiami i bramami poprzez sygnał Wi-Fi.

czujniki ruchu

Systemy sterujące poprzez Wi-Fi

Najłatwiejszą i najmniej skomplikowaną opcją budowy systemu domu inteligentnego są urządzenia pozwalające na zdalne sterowanie systemami oświetlenia lub ogrzewania, których montaż jest niezwykle prosty. Nie potrzebują one okablowania, wystarczy podpięcie w puszkach pod przełącznikami. Dzięki temu, za pomocą dedykowanej aplikacji, zarządzamy każdym urządzeniem korzystającym z prądu z danego punktu przyłączeniowego. Dla tych, którzy chcą mieć kontrolę nad zużyciem prądu i widzieć je na bieżąco, warto zainstalować w rozdzielni eklektycznej odpowiednie monitory.

Kooperacja urządzeń ZAMEL i SUPLA w nowoczesnym domu

Bardzo często zalety kilku urządzeń można połączyć i uzyskać jeszcze lepszy efekt. Idealnymi wynikami współpracy mogą się poszczycić urządzenia firm ZAMEL oraz systemu SUPLA. Wspomagający zarządzanie oświetleniem czujnik ruchu – zamel.com świetnie uzupełnia ofertę bezprzewodowego sterowania SUPLA. Razem pozwalają na niemal nieograniczoną konfigurację inteligentnego oświetlenia smart domu. Bardzo dobrze widać to na przykładzie oświetlenia ciągów komunikacyjnych, schodów, podjazdów czy ścieżek ogrodowych. Zapalające się światła tylko tam, gdzie akurat przebywamy, pozwalają oszczędzić wiele kilowatów w ciągu roku, co korzystnie wpływa na wysokość naszych rachunków za prąd.

mozliwosci sterowania

Połączenia czujników ruchu z bezprzewodowymi kontrolerami urządzeń daje wiele możliwości rozbudowy inteligentnych systemów w domu. Mają one wpływ na nasze bezpieczeństwo, zużycie energii oraz komfort codziennego użytkowania wszelkiego rodzaju sprzętów i urządzeń w domu. Ponadto, dzięki bieżącemu wglądowi w zużycie energii elektrycznej, kontrola naszych rachunków za prąd będzie skuteczniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here