Tonery Xerox

0
629

Drukarka jest niezbędnym wyposażeniem każdego biura i bardzo często przydaje się również w domu. Dzięki powszechnej dostępności oraz niskim cenom, na jej zakup może zdecydować się niemal każdy. Pojawia się jednak pytanie – czy wybrać sprzęt do drukowania wykorzystujący tusz lub lepszą opcją będzie model działający w oparciu o toner? Jakie są między nimi różnice? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co warto wiedzieć o tonerach i tuszach?

Drukarki działające na toner lub tusz różnią się sposobem nanoszenia druku. W sprzętach laserowych mamy do czynienia z tonerem, czyli sproszkowaną postacią tuszu, którego cząsteczki przenoszone są na papier. Podczas drukowania wiązka laserowa wytwarzana przez urządzenie pada na światłoczuły bęben, który przyciąga cząsteczki tonera, następnie bęben drukarki odczytuje zaznaczony obraz i się z nim wiąże. W taki sposób powstaje wydruk.

Na innej zasadzie działają drukarki atramentowe, w których wykorzystuje się kartridż wypełniony tuszem. Umieszczany jest on na papierze za pomocą mechanicznej pracy głowic. Drukarki atramentowe mogą też rozprowadzać tusz, wyrzucając go pod wpływem pęcherzyków gazu – w tym celu wykorzystuje się kartridże bąbelkowe.

Jaka jest różnica pomiędzy tonerem i tuszem?

Czym różnią się drukarki działające w oparciu o tusz i toner? Sprzęty laserowe zazwyczaj są dosyć dużą inwestycją, ale tonery rzadziej podlegają wymianie oraz są o wiele bardziej wydajne. Ich zaletą jest również to, że nie ulegają zasychaniu, gdy sprzęt nie jest używany przez kilka tygodni. Natomiast drukarki działające w oparciu o tusz są tańsze w zakupie, ale częściej wymagają jego wymiany. Nieużywane przez dłuższy czas mogą zasychać, przez co nie nadają się do dalszego użytkowania.

Nie jesteś pewny, jaka drukarka będzie dla Ciebie odpowiednia? W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się modele laserowe. Chociaż są one nieco droższe w zakupie, cenione są za niskie koszty eksploatacji – tonery Xerox dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie – oraz bezproblemowe użytkowanie. Wyróżnia je szybkość wydruku oraz jego wysoka jakość.  Wadą tego typu urządzeń jest brak możliwości tworzenia kolorowych wydruków – jest to możliwe tylko w niektórych modelach. W przypadku drukarki atramentowej niekiedy materiały eksploatacyjnych są o wiele droższe niż samo urządzenie – dlatego warto upewnić się przed jej zakupem, ile będzie kosztować tusz na wymianę. Najważniejsze zalety tego urządzenia to możliwość drukowania zdjęć i kolorowych wydruków oraz mniejsze wymiary.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here