oczyszczacz powietrza

Smog to bardzo niebezpieczne związki chemiczne, unoszące się w zanieczyszczonym powietrzu. Powstają one zazwyczaj w okresie jesienno zimowym i mogą negatywnie wpływać zarówno na zdrowie, jak i na życie każdego człowieka. Jak może zaszkodzić brudne powietrze? Jak sobie z nim radzić? Czym jest oczyszczacz powietrza oraz jaki jest cel jego stosowania? Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jak powstaje smog?

Smog to mieszanina różnego rodzaju zanieczyszczeń, które pochodzą od wszelkich działań ludzkich, jak również niekorzystnych warunków atmosferycznych. Składa się on przede wszystkim z azotu, siarki, tlenku węgla oraz pyłów PM10 i PM2,5. Główną przyczyną powstawania tak zanieczyszczonego powietrza jest ogrzewania kotłami, jak również spalanie niepożądanych substratów. Mniej widoczną przyczyną, która jest pierwotnym czynnikiem zanieczyszczeń jest małe docieplenie budynków, To właśnie przez to, konieczne jest ich nagrzewanie. Czy można w jakiś sposób oczyścić powietrze w powierzchniach zamkniętych?

Oczyszczacz powietrza a skutki działania smogu

Jednym z rozwiązań, który niweluje skutki zanieczyszczeń jest stosowanie odpowiedni narzędzi. Wykorzystanie prawidłowo wybranego oczyszczacza (zobacz ranking oczyszczaczy powietrza Skapiec.pl) pozwoli oddychać pełna piersią, bez ryzyka powstania chorób układu oddechowego. Wdychanie zanieczyszczonej atmosfery może powodować:

– uaktywnienie chorób układu oddechowego, niewydolności płuc, zatorów,
– rozwijanie się nowotworów,
– zaburzenia ze strony układu nerwowego,
– choroby układu krążenia,
– zmniejszenie komfortu życia,
– problemy z zajściem w ciąże oraz jej przebiegiem,
– wiele innych.

Oczyszczacz powietrza – doraźna walka ze smogiem

Stosowanie oczyszczacza powietrza skutecznie wyeliminuje z otoczenia szkodliwe elementy, jednocześnie nawilżając powietrze oraz je filtrując. Każdy oczyszczacz powietrza posiada odpowiednio dobrane filtry, dostosowane do pracy i jego przeznaczenia. Główne elementy oczyszczaczy powietrza to:

– obudowa,
– gąbka, niekiedy w postaci siateczki,
– filtr węglowy – pochłaniacz zapachów,
– filtr hepa,
– wyświetlacz,
– wskaźnik zanieczyszczeń,
– wiele innych.

Budowa oczyszczacza powietrza ściśle uzależniona jest od jego typu i charakteru. Istnieją urządzenia przystosowane jedynie do wykrywania i filtrowania zanieczyszczeń. Wśród bardziej zaawansowanych technologii można wyróżnić sprzęty, które jonizują, nawilżają powietrze, jak również najadają przyjemny i kojący zapach pomieszczeniu.

Dzięki stosowaniu specjalistycznych urządzeń, można poprawić jakość życia, wydłużyć sen, wzmocnić odporność, jak również zapobiec powstawaniu wielu chorób.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here