Jak usprawnić współpracę z zewnętrznymi konsultantami IT

Zaangażowanie zewnętrznych konsultantów IT oznacza dla firmy zarówno korzyści finansowe, jak i szybki dostęp do ekspertów. W przypadku popularnego nearshoringu pozostaje kwestia przepływu informacji oraz zarządzania dostawcami. Jak monitorować pracę pozyskanych do projektu ekspertów?

Co powinien zapewnić firmie dostawca usług IT?

Nie zawsze utworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT jest racjonalne, również z finansowego punktu widzenia. Wówczas z pomocą przychodzą zewnętrzni dostawcy usług IT. Jakie aspekty są kluczowe przy jego wyborze? ProData Consult wskazuje na: doświadczenie, czas realizacji projektu (w tym zgromadzenia zespołu) i model rozliczenia. W przypadku korzystania z pomocy konsultantów IT z innej strefy czasowej nie bez znaczenia będzie też metoda i sprawność komunikacji.

W pierwszej kolejności dostawca usług IT musi odpowiedzieć na potrzeby klienta – zapewnić mu dostęp do talentów, na których mu zależy. Istotne są też innowacyjne, skalowalne rozwiązania. One jednak powinny zostać wdrożone dopiero po zapoznaniu się przez konsultantów IT z ofertą, procesami i środowiskiem, w jakim funkcjonuje klient.

Współpraca z jednym czy kilkoma dostawcami usług IT?

Często zdarza się, że organizacja nie może polegać tylko na jednym dostawcy usług IT. Zwłaszcza w przypadku rozbudowanych projektów konieczne jest skorzystanie ze wsparcia konsultantów IT od różnych dostawców. Wówczas jednym z podstawowych wyzwań – poza przepływem informacji – jest m.in. zarządzanie dostawcami czy obsługa umów. Z pomocą w uporządkowaniu tych kwestii przychodzą nowoczesne systemy do zarządzania konsultantami IT.

Które firmy będą czerpać największe korzyści z systemu do zarządzania konsultantami IT? To rozwiązanie dedykowane jest głównie organizacjom o rozbudowanej strukturze. Wówczas o nawiązaniu współpracy z zewnętrznymi konsultantami IT decydować mogą menedżerowie poszczególnych działów.

Czym wyróżnia się program ProcureHub?

System ProcureHub od ProData Consult został stworzony z myślą o firmach korzystających z usług zewnętrznych konsultantów IT i jednocześnie stykających się z typowymi problemami. Pozwala m.in. na:

  • Stworzenie centralnej bazy dostawców IT. Wówczas dostęp do informacji o dostawcach usług IT mają wszystkie osoby decyzyjne w firmie. Jednocześnie poszczególnym użytkownikom można nadać różne uprawnienia.
  • Zarządzanie zatrudnionymi konsultantami i dostawcami. ProcureHub umożliwia łatwe przedłużanie umów z podmiotami, z którymi firma już współpracuje.
  • Porównanie wskaźników KPI poszczególnych dostawców. Dostawców można porównywać pod wieloma względami – np. wydajności, czasu odpowiedzi czy stawki godzinowej.

System ProcureHub jest elastyczny – dopasowuje się do potrzeb użytkowników, można go również zintegrować z własnymi systemami. Jednocześnie korzystanie z niego jest bezpieczne. Gwarantuje to m.in. 256-bitowe szyfrowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here