streamer

Obecnie bardzo wielu młodych ludzi (i nie tylko młodych) marzy o staniu się sławnym streamerem lub streamerką. Problem jednak w tym, że konkurencja jest bardzo duża, więc ostatecznie kończy się to tak, że na wielu streamach nie ma jakichkolwiek widzów.

Jednak nie oznacza to, że należy od razu się poddawać – są bowiem sposoby, które mogą ułatwić osiągnięcie sukcesu. Oczywiście przy założeniu, że będziemy ciężko pracować i starać się, a nie iść po linii najmniejszego oporu. Omówimy je dokładnie poniżej. Zapraszamy!

Wzoruj się na najlepszych

Pamiętaj, że wzorowanie się nie oznacza kopiowania. Przeciwnie – jeśli chcesz osiągnąć sukces na Twitchu, musisz mieć do zaoferowania coś szczególnego, na przykład charyzmę czy świetne poczucie humoru. Warto jednak poczytać o tym, jaka była droga na szczyt najlepszych osób w branży, aby podchwycić pewne triki i dobre praktyki.

Śledź także takie portale, jak Tech Polska, aby na bieżąco dowiadywać się o nowych trendach wśród streamerów, a także o ważnych zmianach wprowadzanych przez Twitcha. Dzięki temu zawsze będzie będziesz na bieżąco i nic Cię nie zaskoczy.

Postaw na systematyczność

Systematyczność jest kluczowym elementem, jeśli zależy Ci na sukcesie na Twitchu. Nie możesz streamować nieregularnie, raz na kilka tygodni czy miesięcy i liczyć, że w ten sposób zyskasz oddaną widownię. Ustal stały harmonogram streamów, umieść go w panelach kanału i staraj się go trzymać.

Zawsze przypominaj o rozpoczęciu streama w swoich mediach społecznościowych, zawczasu dawaj też widzom znać, jeśli z jakiegoś powodu w danym dniu nie będziesz mieć możliwości streamowania. Na dłuższą metę z pewnością takie działania zostaną docenione i przyniosą pozytywne rezultaty.

Zadbaj o oprawę wizualną streama

Jeśli chcesz zyskać popularność i sprawić, aby to o tobie pojawiały się artykuły na Tech Polska i podobnych portalach, nie możesz pominąć tak ważnej kwestii, jak oprawa wizualna streama. Chodzi tutaj między innymi o różnego elementy nakładki, takie jak powiadomienia o nowych subskrypcjach lub donacjach, widok z Twojej kamerki internetowej i nie tylko.

Brak umiejętności graficznych to żadna wymówka. W Internecie znaleźć można bowiem sporo gotowych projektów nakładek, z czego niektóre są dostępne całkowicie za darmo lub za symboliczną opłatą. Wystarczy kilka godzin, aby przerobić je pod swoje potrzeby i wdrożyć do swojego kanału, a tym samym znacznie poprawić jakość swojej transmisji i potencjalnie przyciągnąć do niej znacznie większą widownię. Jest to więc coś, czym zdecydowanie warto zająć się już na początku swojej przygody ze streamowaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here