myjka obrotowa pojemników

Firmy zajmujące się przetwórstwem spożywczym muszą utrzymywać bardzo wysokie standardy dotyczące higieny. Podczas produkcji wykorzystywane są różnego rodzaju pojemniki, które muszą być czyste, by można je było dopuścić do użycia. Jak łatwo się domyślić, ręczne mycie nie wchodzi tutaj w grę, niezbędne są specjalne maszyny, które usprawnią cały proces. Najczęściej wykorzystywane są nowoczesne myjki do pojemników, których wykorzystanie ma wiele zalet. Czym charakteryzują się tego typu maszyny? Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Myjka obrotowa pojemników – co to jest?

Myjka obrotowa pojemników to urządzenie przeznaczone do półautomatycznego mycia pojemników oraz pokryw wykonanych z plastiku lub aluminium. Nowoczesne myjki są tak skonstruowane, że do ich obsługi wystarczy jedna osoba. Dostępne są różne wersje tego typu urządzeń, myjka obrotowa pojemników dopasowana do potrzeb twojej firmy może zostać specjalnie zaprojektowana, w zależności od konkretnych wymagań. Podstawowa wersja tej maszyny daje możliwość mycia pojemników o rozmiarach 600 × 400 mm, natomiast wysokość mytych naczyń to maksymalnie 350 mm.

Co daje wykorzystanie myjki do pojemników?

Jak już wspomnieliśmy, myjkę może obsługiwać jedna osoba, co stanowi dużą zaletę. Ponadto czyszczenie oraz osuszanie pojemników odbywa się w bardzo krótkim czasie w stosunku do tradycyjnych sposobów mycia, co daje dużą oszczędność czasu i energii. Rozważając zakup tego urządzenia, możemy mieć pewność, że będzie ono naprawdę skuteczne, gdyż pojemniki obmywane są z każdej strony strumieniami wody pod dużym ciśnieniem. Środek myjący jest dozowany według  potrzeb i mieszany z wodą. Nowoczesne myjki do pojemników dają również możliwość regulacji temperatury wody, a dysze, z których się ona wydostaje, mają regulowany kierunek działania.

Jeśli chodzi o oszczędność, to wynika ona przede wszystkim z tego, że woda wykorzystywana do mycia krąży w zamkniętym układzie i uzupełniana jest w razie konieczności. Praktycznym rozwiązaniem jest uzupełnianie głównego zbiornika wodą z płukania. Zamknięty układ krążenia ma także tę zaletę, że woda nie musi być przy każdym myciu podgrzewana od nowa, więc układ grzewczy nie pobiera zbyt dużych ilości energii.

Gdzie warto wykorzystać myjkę obrotową?

Jako że myjka obrotowa służy do mycia pojemników, w których przechowuje się produkty przetwórstwa spożywczego, można ją wykorzystać w takich miejscach, jak piekarnie, przedsiębiorstwa garmażeryjne oraz praktycznie w całej gastronomia. Wszelkie pojemniki służące do przechowywania produktów mięsnych, warzyw, owoców, produktów zbożowych itd. muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące czystości. Stosowanie pojemników jednorazowego użytku nie wchodzi w grę, dlatego tak ważne jest, aby proces ich mycia był jak najbardziej wydajny i oszczędny. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość dopasowania tego typu urządzeń do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here