Szafy BHP jakie wybrać?

0
1323

Szafy ubraniowe BHP są bardzo często wykorzystywane w zakładach pracy, bo to właśnie tam każdy pracownik ma szansę pomieścić wszystkie swoje rzeczy. Dzięki temu panuje o wiele większy porządek i można liczyć na to, że ów mebel będzie świetnie spisywał się przez długie lata pod warunkiem, że wybierzemy te dobrej jakości.

Jakie szafy ubraniowe wybierać dla pracowników?

Przede wszystkim należy wybierać takie meble, które będą posiadały wysoką odporność na wilgoć i tego typu czynniki. Niestety, kiedy nie zwrócimy uwagi na ten fakt, to po nie długim czasie może okazać się, że mebel będzie na tyle zniszczony, że bardzo szybko trzeba będzie go wymienić. Jest to więc strata pieniędzy dla danego przedsiębiorstwa. Lepiej więc od razu kupić produkt, który rzeczywiście będzie nie tylko bardzo praktyczny, ale także odporny na uszkodzenia związane z ciągłym korzystaniem i warunkami związanymi z położeniem mebla.

Co powinno znajdować się w środku?

Szafa socjalna powinna przede wszystkim pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy każdego pracownika. Dzięki temu może bardzo szybko przed każdą zmianą pracy znaleźć wszystko to, czego potrzebuje. Najwygodniej więc wybrać mebel, który ma nie tylko półki, ale także wieszaki, które umożliwią wygodne powieszenie ubrań wierzchnich.

Nie ma wtedy potrzeby inwestowania w wieszaki na ubrania oddzielne dla każdego pracownika, co oszczędza nie tylko pieniądze, ale także miejsce. Jest to także zabezpieczenie przed kradzieżami, bo każda szafa jest zamykana na klucz i nie zdarzy się np. zagubienie kurtki i tego typu rzeczy, bo wszystko jest zabezpieczone w oddzielnie przydzielonej szafce każdemu pracownikowi danej firmy.

Wielkość szaf socjalnych w firmie

Mamy do dyspozycji różne wielkości szaf pracowniczych i jaki wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, ile miejsca jest dostępne w szatni. Można wybrać pojedyncze małe szafki, a także te podwójne, a nawet potrójne. Jest to bardzo wygodna opcja szczególnie wtedy, kiedy pracowników jest dużo i zależy nam na oszczędności miejsca.

Cechy szafek socjalnych

Wybierając dobrej jakości szafę BHP, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy będzie wykonana z materiałów, które są odporne na temperatury i wilgoć, ale także czy łatwo będzie można utrzymać ją w czystości. Tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, niestety panuje dużo większe prawdopodobieństwo brudu w tym wirusów i bakterii. Szafki, które łatwo utrzymuje się w czystości, są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu porządku i usunięciu ewentualnych bakterii. To mniejsza prawdopodobieństwo powstania wielu chorób. Wszystko należy więc dokładnie przemyśleć i dopiero na tej podstawie dobrać odpowiedni mebel do firmy.

Warto skorzystać z porad doświadczonej firmy

Nieocenione, jeśli chodzi o wybór szaf socjalnych, może okazać się pomoc firmy, która ów meble produkuje. Ta, która podchodzi do każdego klienta indywidualnie, pozwala na dobranie takich produktów, które rzeczywiście będą najlepszą z możliwych opcji dla danego klienta. Nie tylko, jeśli chodzi o wielkość, ale także jakość. Wtedy mamy szansę na rzeczywiste zadowolenie z zakupu, który posłuży długie lata, a to bardzo ważne, bo dzięki temu firma oszczędza pieniądze, bo raz zakupiony mebel sprawdza się świetnie.

Więcej znajdziesz tutaj: https://abes.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here