Sposoby na prostsze sprzątanie!

Sprzątanie nie jest prostym zadaniem, ale każdy z nas chce mieć zadbany dom. Dlatego nie ma możliwości uniknięcia tego przykrego obowiązku. W przeciwnym wypadku nasze mieszkanie może wyglądać strasznie, a tego przecież nie chcemy. Na szczęście jest wiele sposobów, które ułatwią nam sprzątanie. Natomiast najnowsza technologia sprawia, że z czasem przybywa ich coraz więcej. Możemy więc bardzo szybko uporać się z tym zadanie, jeśli podejdziemy do niego umiejętnie.

Podziel się obowiązkami

Wiele kobiet nadal uważa, że sprzątaniem powinny zajmować się tylko one. Uważają, że zrobią wszystko najlepiej, a pozostali mieszkańcy nie poradzą sobie z tym obowiązkiem. Dlatego zawsze wyręczają resztę, a później narzekają, że są zmęczone. Pora zmienić ten zwyczaj! Reszta domowników też da sobie radę ze sprzątaniem, tylko trzeba im w końcu powierzyć część obowiązków. Na początku mogą się trochę buntować, ponieważ nie będą przyzwyczajeni do takich zwyczajów, ale z czasem zmienią podejście. Zobaczycie też, że dzięki takiemu podziału Wasz nastrój zdecydowanie się poprawi, a sprzątanie przestanie zajmować Ci aż tyle czasu. W końcu dzięki podziałowi na Twojej głowie będzie zdecydowanie mniej obowiązków, więc szybciej Ci pójdzie.

Wykorzystaj najnowsze technologie

Postęp technologiczny sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które można wykorzystać w czasie sprzątania. To już nie są zwykłe odkurzacze wykorzystywane od dawna. Teraz wybór jest znacznie większy, więc możemy wybierać sprzęty dostosowane do naszych potrzeb. Największą popularnością cieszy się IRobot,  który bardzo ułatwia sprzątanie. Ten robot odkurzający wykona za nas całą pracę – wystarczy go tylko włączyć i możemy się rozłożyć na kanapie albo zająć czymś innym. Urządzenie jest wyposażone w różne czujniki, dzięki którym może omijać przeszkody na drodze i odkurzyć wszystkie niezbędne zakamarki. Dlatego przed włączeniem sprzętu nie musimy przesuwać żadnych mebli, ani czynić żadnych większych przygotowań. Warto więc zakupić różne nowoczesne urządzenia, a sprzątanie stanie się znacznie szybsze i łatwiejsze.

Zamień codzienne obowiązki w zabawę

Jest jeszcze jeden sposób, który przyspieszy sprzątanie. Wystarczy odrobina kreatywności i trzeba po prostu te żmudne czynności zamienić w zabawę. Dzięki temu sposobowi nawet nie zauważysz, kiedy uda Ci się wykonać wszystkie obowiązki. Jak to zrobić? Można wykorzystać różne pomysły. Jednym z nich zamienienie sprzątania w zawody. Wystarczy tylko podzielić obowiązki, a następnie przyznawać punkty temu, kto wykona najszybciej dane zadanie. Na końcu możecie sumować punkty i przyznawać sobie nagrody co jakiś czas. Taka zasada sprawi, że wszyscy domownicy zaczną sprzątać z większym zainteresowaniem. Innym sposobem jest układanie różnych historii w czasie sprzątania i wymyślać przygody związane z każdym obowiązkiem. Dzięki temu będzie nam znacznie łatwiej przykładać się do tych zadań. Możesz też wymyślić własne pomysły, które zamienią sprzątanie w zabawę. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here