Raporty produkcyjne excel- a rzetelne i wiarygodne dane

Zarządzanie pracą na produkcji nie należy do łatwych zadań. Nieustannie wpływają bowiem nowe zlecenia, które muszą być realizowane w ustalonym terminie. Aby mieć pełną kontrolę nad poszczególnymi procesami potrzebne są regularne raporty, które powinny być każdego dnia analizowane przez przedsiębiorcę. W jaki sposób raportować dane produkcyjne?

Raportowanie produkcji a sprawna praca na hali

Raportowanie procesów produkcyjnym jest bardzo istotne. Jeśli jest ono rzetelnie wykonywane, to wówczas pomaga w szybkim podejmowaniu dobrych decyzji, co przekłada się na wzrost wydajności produkcji. Raporty to cenne informacje dotyczące:

– ilości wyprodukowanych produktów

– postępu realizacji zleceń- czasu pracy operatorów oraz maszyn

– zużycia surowców

– procesu wadliwych produktów

– długości trwania ewentualnych awarii maszyn

Dziś wykonywanie raportów na kartce papieru przestaje być popularne. W celu sprawnego nadzorowania pracy na hali produkcyjnej warto korzystać z raportów produkcyjnych excel, które to w ogromnym stopniu usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków związanych z raportowaniem danych produkcyjnych.

Raporty produkcyjne excel – a wiarygodne raportowanie danych

Dziś w dobie Przemysłowego Internetu Rzeczy, kiedy to dostępność danych produkcyjnych rośnie lawinowo, bardzo istotne jest umiejętne ich wykorzystanie w efektywnym systemie raportowym. Na podstawie tych raportów podejmowane są bowiem kluczowe decyzje produkcyjne.

Dobre raporty produkcyjne pozwalają na raportowanie z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym. Do tego celu doskonale sprawdza się oprogramowanie Historian, które jest przeznaczone do zbierania oraz analizowania poszczególnych danych. Jest ono dedykowane do tych wszystkich firm, które chcą na bieżąco śledzić, nadzorować oraz analizować i optymalizować procesy produkcyjne.

Jak działa system raportowania?

Stworzenie dobrze działającego systemu raportowania polega na zbudowaniu odpowiedniej architektury wykorzystującej internet oraz zbieraniu w przemysłowych bazach danych ważnych informacji. Nowoczesne raporty są odpowiednio dopasowane do typu odbiorcy. Inne są przeznaczone dla operatora, a jeszcze inne dla dyrektora produkcji.

Zebranie ważnych danych w jednym miejscu jest podstawą do stworzenia elastycznego oraz łatwo konfigurowalnego systemu raportowania produkcji dla całego zakładu.

Dobry system raportowania pozwala wyeliminować „czynnik ludzki”przez automatyzację procesu zbierania oraz archiwizację danych. Wszystkie ważne dane są dostępne on-line i generują się automatycznie, dzięki czemu praca osób zarządzających produkcją jest dobrze zorganizowana, co przynosi wymierne korzyści w postaci zysków firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here