Porównanie chińskich producentów telefonów

Choć większość aktualnej elektroniki bierze się z Chin to nie należy ich oceniać po reliktach przeszłości. Wielu z nas widząc ten kraj myśli o niskiej jakości i szybkich uszkodzeniach. Tymczasem największe międzynarodowe firmy wywodzą się z tego kraju lub w nim tworzą swoje urządzenia. Pomimo pochodzenia są to topowe modele nie odstają niczym od swoich konkurentów. A wręcz przeciwnie, potrafią niejednokrotnie ich zadziwić i przebić zastosowanymi podzespołami i technologiami. Co powinniśmy o nich wiedzieć i skąd ich popularność? Pokrótce omówmy sobie 3 najbardziej znane firmy z Chin.

Smartfony Huawei

Prawdopodobnie największy producent urządzeń telekomunikacyjnych na świecie. Firma została założona w 1987 roku i od tego czasu zdążyła urosnąć do międzynarodowej marki. Stała się nie tylko jednym z najbardziej zaufanych producentów smartfonów. Choćby w naszym kraju jest znana za sprawą swoich modemów bezprzewodowych. Telefony Huawei wykorzystuje w swojej ofercie wielu operatorów jak T-mobile czy Play.

Firma stawia na spory rozwój. Znaczna część pracowników zajmuje się badaniem i rozwojem w 14 instytutach i centrach od tego odpowiedzialnych. Według oficjalnych informacji zatrudnia ona aż 194 000 osób. Ich działania możemy zobaczyć w ponad 170 krajach i regionach. Produkty firmy są naprawdę wysokiej jakości, a flagowe smartfony bardzo często wyznaczają nowe standardy wybijając się ponad konkurencję.

Smartfony Xiaomi

W ostatnim czasie możemy odczuć ogromne zainteresowanie i znaczne poszerzenie się grupy fanów Xiaomi. Choć została stworzona zaledwie 10 lat temu to w tak krótkim czasie zdążyła zawojować rynek. Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu marketingowi i stosownym działaniom mogła trafić do naprawdę wielu osób. Aktualnie mają do dyspozycji ogromny wybór zarówno w wysokich budżetowo smartfonach jak i niskiej półce.

Telefony Xiaomi cieszą się dużą popularnością w Polsce, a szczególnym uznaniem cieszyła się seria Redmi. Było to rozwiązanie dla każdej kieszeni, oferując naprawdę tanie urządzenia z wyjątkowo dobrymi podzespołami jak za tę cenę. Konkurencja dotychczas nie oferowała tak dużo za tak niewielką kwotę. To właśnie dzięki temu wielu klientów innych firm spojrzało przychylniej na działania Xiaomi. Za mniej niż 1000zł dostawali to co u innych było zarezerwowane dla droższych modeli. Dlaczego wszystko napisane zostało w czasie przeszłym?

W tym momencie Redmi stało się oddzielną spółką tworzącą jedynie telefony dla niskiej i średniej półki cenowej. W ten sposób może trafiać do konkretnych odbiorców nie zaburzając działań reszty firmy.

Smartfony OnePlus

Na sam koniec przedstawimy najmłodszego z producentów. Firma OnePlus została założona w 2013 roku przez byłego wiceprezydenta Oppo. Choć nie mają w swojej ofercie zbyt wielu modeli to nie można im odmówić oryginalności.

Telefony OnePlus to jedyne w swoim rodzaju urządzenia wypuszczane średnio 2 w ciągu roku. W tym momencie pojawiło się 11 modeli, a praktycznie każdy z nich był niejako nowym flagowcem, z wyjątkowym designem i rozwiązaniami.

Często podawanymi zaletami jest własny ROM nazwany Oxygen OS przez wielu lubiany za sprawą płynności działania. W ich wnętrzu znajdziemy zarówno spore zasoby pamięci RAM jak i najnowsze procesory (w okresie premiery telefonu). Są dość sporych rozmiarów a ich fani bardzo pozytywnie wypowiadają się o firmie i ich smartfonach. Ich bardzo silna pozycja została osiągnięta za sprawą dobrej ceny przy jednocześnie bardzo wydajnych podzespołach i wysokiej jakości aparatach.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here