Oglądaj filmy wygodnie. Jakie masz możliwości?

Telewizor – to pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy mamy ochotę na relaks przy dobrym filmie. I rzeczywiście – nowoczesny telewizor zapewni doskonałe wrażenia podczas seansów, o jakich jeszcze niedawno nawet nie marzyliśmy. Jak stworzyć sobie w domu świetne warunki do oglądania filmów?

Dobry telewizor to podstawa

Duży ekran, doskonałej jakości obraz i świetny dźwięk – czy możliwe jest, żeby do tego wszystkiego mieć na co dzień dostęp we własnym salonie? Tak, pod warunkiem, że umiejętnie wybierzemy telewizor, dopasowując go do warunków panujących w pokoju. Jak to zrobić?

Im większy wyświetlacz, tym większy komfort oglądania – często tak, ale nie zawsze. Zbyt szeroki i wysoki telewizor w małym wnętrzu zamiast cieszyć może szybko powodować zmęczenie wzroku i utratę jakości obrazu, a przecież nie o to chodzi, gdy tworzymy domowy kącik filmowy. Zdecydujmy się więc na sprzęt, którego przekątna będzie odpowiednio dopasowana do odległości, z której będziemy oglądać filmy. Większy ekran możemy wybrać wtedy, gdy decydujemy się na telewizor w wysokiej rozdzielczości 4K – w tym wypadku szczegóły obrazu pozostaną wyraźne nawet z bliższej odległości.

Technologia 4K jest tym, w co warto zainwestować, by cieszyć się świetnym obrazem. Wybierając telewizor, rozważmy także zakup modelu OLED – zagwarantuje m.in. niezrównany kontrast, piękne kolory oraz możliwość patrzenia na ekran pod kątem bez żadnych niedogodności.

Dobry telewizor to podstawa

Odtwarzanie filmów na urządzeniach mobilnych

Czy jednak trzeba inwestować w wysokiej klasy telewizor, by móc oglądać filmy? Dziś dostęp do rozmaitych materiałów mamy również na urządzeniach mobilnych i to właśnie one często zastępują ekran z prawdziwego zdarzenia. Na smartfonie, tablecie czy laptopie odtworzymy filmy w dowolnym miejscu i czasie, co z pewnością docenimy, znajdując się poza domem.

Planując seans filmowy i mając dostęp do telewizora, zawsze warto jednak przenieść obraz z urządzenia mobilnego na duży wyświetlacz, bo w ten sposób komfort oglądania będzie nieporównywalnie lepszy, a każdy detal znacznie lepiej widoczny. W tym celu wystarczy podłączyć laptop do telewizora za pomocą odpowiedniego przewodu. Podobnie możemy postąpić z tabletem bądź smart fonem, przy czym pamiętajmy, że mając smart TV, sprzęty połączymy ze sobą również bezprzewodowo.

Odtwarzanie filmów na urządzeniach mobilnych

A może projektor?

Ten, komu zależy na maksymalnej wygodzie oraz na obrazie o rozmiarach, jakich nie zagwarantuje telewizor, może pokusić się również o zakup projektora. W tym przypadku telewizor nie jest do niczego potrzebny, choć oczywiście rzutnik multimedialny może stanowić jedynie dodatkowy element uzupełniający kino domowe. Aby móc z niego skorzystać, powinniśmy posiadać specjalny ekran bądź białą ścianę, na których wyświetla się obrazy.

Podobnie jak do telewizora, także do projektora podłączmy np. laptop czy smartfon. W ten sposób oglądane materiały odtwarzane z serwisów takich jak np. YouTube będą dobrze widoczne nawet dla większej liczby osób.

Jak widać, jest wiele sposobów na to, by stworzyć sobie świetne warunki do seansów filmowych w domowym zaciszu. To, który z nich wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here