telefon
fot: pixabay.com

Pytanie zadane w tytule  jest chyba w obecnych czasach jednym z trudniejszych wyborów przed jakimi staje każdy konsument. Telefon już wiele lat temu przestał pełnić funkcję telefonu do wykonywania rozmów. Kiedyś podstawową kwestią wyboru była żywotność baterii. Znane nam były ciągłe dyskusje na forach odnośni dni jakie nasz aparat może wytrzymać bez ładowania. Była spora grupa modeli, która wiodła prym w tym obszarze, były też takie, które nie zachwycały żywotnością podczas prowadzenia długich rozmów ale za to wprowadzały nas w rejony tak zwanych nowinek technologicznych zaczynając od słuchania radia a kończąc na wykonywaniu telefonem pierwszych zdjęć.  I tutaj wchodzimy w obszar, który przenosi nas już bardzo do czasów współczesnych.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaki-telefon-polecacie/

Telefon czy aparat?

Obecnie kryteria wyboru i poszukiwań telefonów znacznie się zmieniły. Nie są to już czasy starej poczciwej Nokii 3310, która zachwycała nas ponad tygodniową żywotnością baterii i stosunkowo małym rozmiarem. A  trzeba pamiętać,  że kiedyś  to właśnie mały rozmiar telefonu komórkowego był tym, czy można było zapunktować w towarzystwie. 

Obecnie punkty można zdobyć za  świetny aparat w jaki wyposażony jest nasz telefon, ilość obiektywów przednich i tylnych a także opcje trybów jakie mamy do wyboru i jakości zdjęć nocnych, które wychodzą z każdym rokiem w coraz lepszej jakości.

Na co zwrócić uwagę?

Telefon stał się więc obecnie świetnym aparatem, którym z powodzeniem możesz zrobić mniej lub bardziej wymagającą sesję zdjęciową. Kolejny punkt na jaki zwracamy uwagę to rozmiar, możemy wiec szukać sporych rozmiarów telefonów pokroju Samsung note lub też wersji plus znanej użytkownikom iphonów. Zatrzymując się przy tych dwóch wspomnieniach markach należy zadać sobie pytanie, który system operacyjny jest nam bardziej bliski. Czy chcemy pójść w kompatybilnych rozwiązań znanych użytkownikom androida czy też rozpocząć swoją przygodę z systemem IOS instalowanych  na urządzeniach marki appple. Oba te systemy mają swoich zagorzałych przeciwników jak i orędowników. Sporu tego nie rozstrzygniemy, jak to mawiają, co kto lubi.

Warto jednak na samym wstępnie określić swój budżet, aby zawęzić obszar poszukiwania do kilku flagowych modeli. Później możemy coraz bardziej zawężać obszar poszukiwań. 

Przeczytaj też: http://www.umalgosi.pl/jak-pozbyc-sie-myszy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here