Jak wybrać prasę termotransferową?

Technologia sublimacji pozwala na wykonywanie nadruków na różnego typu powierzchniach. Używa się do tego odpowiednich urządzeń – pras. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pras, które doskonale sprawdzą się w małych firmach. Największe przedsiębiorstwa wykonujące nadruki na masową skalę używają większych i wielofunkcyjnych urządzeń.

Warto wiedzieć przed zakupem prasy

Przed wyborem prasy termotransferowej należy ustalić kilka faktów. Po pierwsze, należy wiedzieć, do czego właściwie będzie służyło to urządzenie i jakie zadania będzie wykonywać. Po drugie, trzeba znać wielkość swojej produkcji. Poza tym, należy sprawdzić wielkość dostępnego miejsca, bo urządzenie powinno mieć odpowiednio szeroki blat. Oczywiście, warto również zdecydować czy inwestować w droższe czy tańsze urządzenia. Zasada działania maszyn jest zawsze taka sama, oczywiście w zależności od jakości urządzenia, zmienia się również jakość wyrobów.

Prasy płaskie

Jednymi z najpopularniejszych pras są urządzenia płaskie, które pozwalają wykonywać nadruki np. na galanterii, tekstyliach i blachach. Każda prasa ma określoną maksymalną grubość materiału na jakim może zostać wykonany nadruk. W zależności od umieszczenia płyty grzewczej, wyróżnia się prasy z zamykaniem skośnym lub równoległym. Maszyny mogą być zamykane ręcznie lub pneumatycznie, a otwierane automatycznie lub manualnie. Niektóre modele urządzenia posiadają ruchomy stół roboczy, który ułatwia ułożenie produktów do transferów. Na rynku dostępnych jest wiele wersji pras płaskich. Modele mogą posiadać różnie zamontowane płyty grzewcze, zamykanie, otwieranie. Należy dobrać urządzenie do swoich potrzeb. Wiele wysokiej jakości pras termotransferowych znajduje się na supportart.pl. Firma proponuje solidne i wytrzymałe urządzenia, które tworzą najwyższej klasy nadruki.

Prasy do kubków i inne alternatywne urządzenia

Często używane są również prasy do kubków, które pozwalają wykonać nadruki na bidonach, butelkach, filiżankach i kubkach. Wyróżnia się prasy pionowe i poziome. Można w nich wykonywać nadruki na przedmiotach o określonej średnicy. Zazwyczaj urządzenia posiadają regulację nacisku i ręczne zamykanie. Na rynku dostępne są prasy, w których można nadrukowywać na kilku kubkach jednocześnie, jest to bardzo przydatne rozwiązanie, które przyspiesza proces transformacji przedmiotów. Bardzo popularne są prasy wielofunkcyjne, łączące w sobie urządzenia płaskie i do kubków. Poza tym, istnieją również prasy specjalne, których używa się do nadrukowywania talerzy, czapek i pierścionków. Warto wspomnieć, że coraz powszechniejsze stają się również prasy 3D. Dzięki nim można wykonać nadruki na nieregularnych powierzchniach np. na etui dla urządzeń mobilnych.

Jak widać istnieje wiele rodzajów pras termotransferowych, więc nadruki można wykonać naprawdę na wielu towarach. Przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto się jednak zastanowić nad przyszłością swojej produkcji, bo czasami warto zainwestować w prasy wielofunkcyjne, które dają dużo więcej możliwości.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here